• Dodatkowe godziny lekcyjne w ramach edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, które umożliwiają dzieciom aktywne, zadaniowe, angażujące wszystkie zmysły uczenie się.
  • Małe grupy sprzyjające indywidualnemu podejściu do dziecka i nastawieniu na rozwój samodzielności.
  • Doświadczenia i eksperymenty.
  • Odejście od sztywnego schematu lekcji 45 minutowej, co umożliwia właściwe reagowanie na potrzeby młodszych dzieci.
  • Codzienne zajęcia w terenie uczące adaptacji do zmiennych warunków środowiskowych, wymuszające inną aktywność i będące innym środowiskiem zajęć edukacyjnych
  • Rozszerzony program nauczania języków obcych (obowiązkowy j. angielski i j. niemiecki)
  • Doskonale wyposażona sala komputerowa i rozszerzone zajęcia informatyczne, prowadzone pod okiem fachowców przygotowują dzieci do zdania egzaminu z grupy BASE (ECDL B1 - Podstawy pracy z komputerem, ECDL B2 - Podstawy pracy w sieci).
  • Reedukator – w Mozaice prowadzi terapię pedagogiczną, której zadaniem jest usprawnianie znaczących funkcji w procesie uczenia się czytania i pisania, niwelowanie napięć emocjonalnych związanych z trudnościami szkolnymi, praca nad motywacją do uczenia się i poczuciem wartości dzieci z dysleksją lub nią zagrożonych.
  • Logopeda.
  • Ciepły obiad z możliwością dostosowania diety do indywidualnych potrzeb każdego dziecka (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, dieta dla cukrzyka).
  • Cotygodniowe konsultacje dla rodziców.
  • Zajęcia opiekuńcze w czasie ferii.
  • Bezpłatne wsparcie rodziców decydujących się na edukację domową swoich dzieci.